Пожежна безпека для персоналу

Тренінг з пожежної безпеки для персоналу в Закарпатті
Тренінг з пожежної безпеки для персоналу - Ужгород
Пожежна безпека - тренінг в Закарпатській області

Тренінги та уроки з техніки пожежної безпеки часто сприймаються несерйозно, але у відповідний момент вони стають у пригоді. Небезпека може спіткати будь-коли, дуже важливо знати, як діяти в надзвичайних ситуаціях. Тому, перед тим як навчити працівника користуватися приладами, необхідно провести інструктаж і перевірити засвоєнні знання. Про важливість такого навчання детально в цій статті. 

Приватне підприємство «Пожсервіс Закарпаття» проводить навчання з правил пожежної безпеки для керівників та працівників. Ми значний час працюємо в даній сфері й заслужили репутацію завдяки якісно виконаній роботі. Законність нашої діяльності підтверджують всі необхідні документи.  

Кабінет Міністрів України у 2013 році видав постанову «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях», яка зобов'язує організовувати проведення різних видів інструктажів протипожежного захисту та перевіряти знання базових правил. Перед тим, як проводити навчання потрібно пройти курси в спеціальному центрі. Для співробітників варто проводити лекції з техніки пожежної безпеки щороку. 

 

Які заходи необхідно вжити для забезпечення пожежного захисту на підприємстві:

 • Створити безпечні умови роботи;
 • Зменшити ризики виникнення пожежі;
 • Обладнати приміщення автоматичними протипожежними установками;
 • Виконувати вимоги пожежної безпеки та контролювати їх дотримання співробітниками;
 • Розробити схеми для евакуації та програму покрокових дій при виникненні пожежі;
 • Організувати навчання для співробітників.

 

Правила пожежної безпеки мають виконувати всі працівники на підприємстві. Відповідальність за дотримання лежить на посадових особах, які мають назначити відповідальних людей або самостійно здійснювати контроль. Довірена особа має створити різні види інструктажів та проводити їх відповідно до встановлених вимог. Також, в деяких випадках необхідно створити добровільну пожежну охорону та рятувальну команду. 

Інструкція повинна містити порядок поводження в місцях спеціального призначення. Крім того, необхідно ознайомити співробітників зі шляхами для евакуації, місцями для куріння та паркування транспорту, складами в приміщенні, якщо це необхідно. 

 

Згідно з нормативно-правовими актами кожне підприємство має скласти власні інструкції з правил пожежної безпеки.

Необхідно створити графік для проведення інструктажів та організувати регулярну перевірку знань співробітників. Навчання може проводитися на підприємстві або в спеціальних навчальних центрах. Необхідно організовувати навчальні матеріали так, щоб вони легко сприймалися та запам’ятовувалися. Робітники мають бути обізнані не лише з правилами дотримання порядку, але й з необхідними діями під час раптового виникнення вогню. План евакуації має бути розміщений на всіх поверхах будівлі, бути зрозумілим для всіх працівників. Шляхи мають бути завжди розчищені та прибрані, а також освітленні. Робітники повинні знати, як відключити обладнання після роботи, як його зберігати та кому повідомити в разі несправності. 

 

Навчання пожежній безпеці в спеціалізованих центрах зазвичай складається з таких пунктів:

 • Вивчення теоретичної частини: документів, правил, вимог;
 • Семінари та тренінги для використання правил на практиці;
 • Тестування та екзамени, що допомагають перевірити знання;
 • Оновлення знань за допомогою навчальних матеріалів;
 • Консультації з важливих питань пожежної безпеки.

 

Мета цих тренінгів забезпечити людей необхідними знаннями для уникнення пожеж, а також навчити діяти в надзвичайних ситуаціях та надавати першу медичну допомогу потерпілим. Керівників навчають організаційним питанням, щоб допомогти налагодити систему протипожежних заходів на підприємстві.  

Таке навчання необхідне для посадових осіб, працівників, що влаштовуються на роботу з пожежонебезпечними речовинами, співробітникам, що працюють на підприємствах з підвищеною пожежною небезпекою. Ці знання варто оновлювати та перевіряти кожних три роки. 

 

Чому необхідно проводити тренінги з протипожежного захисту для співробітників?

Зазвичай пожежі виникають через порушення правил пожежної безпеки або через нерозуміння, як користуватися обладнанням. Один необдуманий крок може призвести до значних збитків, тому необхідно не лише знати правила, але й дотримуватися їх. Саме співробітники, особливо виробничих об'єктів, щодня працюють з різним устаткуванням та перебувають багато часу в приміщенні. Незнання базових правил безпеки створює ризики пожежної небезпеки навіть при умові, що приміщення обладнане всіма необхідними системами захисту.

 

Згідно з Законом України «Про охорону праці» роботодавець, співробітники та служба охорони мають такі обов'язки:

 • Роботодавці мають створювати безпечні умови для працівників;
 • Співробітники повинні дотримуватися всіх правил пожежної безпеки;
 • Служба охорони має організовувати процес створення безпечних умов праці та контролювати їх дотримання. 

Якщо робітники виконують небезпечну роботу або працюють з горючими сумішами, керівник зобов'язаний забезпечити їх захисним одягом та матеріалами.  

Перевірку пожежної безпеки проводить ДСНС та підконтрольні йому органи. Заздалегідь керівника попереджають про візит, але у випадку аварійних ситуацій може проводитися позапланова перевірка.  

Недотримання вимог забезпечення пожежного захисту приміщення та працівників, керівник або власник будівлі будуть нести покарання згідно з чинним законодавством України. 

ПП «Пожсервіс Закарпаття» якісно надає всі необхідні послуги з проектування та встановлення протипожежної системи, проведе усі необхідні заходи для впорядкування пожежної безпеки в приміщенні, ознайомить з правилами поводження під час пожежі та проконсультує, як цього уникнути й захистити своє життя та майно.

Твітнути

Слідкуйте за нами