Активна підготовка по Нового року починається в більшості сімей ще за місяць до свята. Прикрашається будинок чи квартира, встановлюється ялинка, проводиться закупівля феєрверків. На цьому етапі важливо подумати не тільки про те, щоб приміщення для святкування вийшло казковим та блискучим від вогнів гірлянд, а й перш за все, безпечним для життя та здоровя присутніх. Співробітники «Пожсервіс Закарпаття» наголошують на необхідності дотримання вимог пожежної безпеки при проведенні новорічних свят. Виконання елементарних правил, придбання якісних та сертифікованих прикрас, піротехнічних засобів збереже життя й святковий настрій членів родини, друзів, знайомих.

Як показує гірка практика, не всі сім’ї з відповідальністю ставляться до дотримання норм пожежної безпеки. В зоні ризику та частою причиною займання в будинках стає неправильно розміщена справжня або штучна ялинка, використання саморобних, дешевих гірлянд, свічок. Справжнім лихом обертається придбання піротехнічних засобів (феєрверки, петарди) сумнівної якості за низькою ціною. Не варто економити на ялинкових прикрасах, купляючи легкозаймисті, пластикові кульки, стрічки, штучний сніг (вату). Спеціалісти «Пожсервіс Закарпаття» допоможуть зробити свято безпечним, встановивши пожежне спостереження та сигналізацію. Окремої уваги заслуговує автоматична система пожежогасіння, яка допоможе локалізувати займання ще до приїзду пожежників, рятуючи майно й життя людей заздалегідь.

Найкраща турбота про близьких в Новий рік – це безпечна організація свята з дотриманням усіх рекомендацій пожежної безпеки.

Правила встановлення штучної, справжньої ялинки в домі

Щоб головна новорічна прикраса приміщення не становила загрози, її треба розміщувати з дотриманням наступних правил:

 • заборонено встановлювати на проході, виході до коридору;
 • повинна розміщуватися на надійній, стійкій підставці таким чином, щоб гілки не торкались стелі, стін, щоб відстань до електроприладів залишалась безпечною;
 • мінімально допустима відстань до опалювальних приладів, меблів складає 1 м;
 • не залишати без нагляду ялинку з ввімкненими гірляндами. Це ж стосується, коли власники йдуть з дому ненадовго або їдуть на декілька днів.

Справжнє дерево варто купувати лише в офіційних представників лісових господарств, де є гарантія, що ялинка виросла не біля автомобільної дороги. В протилежному випадку, високий ризик отримати живу хвою, насичену бензином чи іншими шкідливими сполуками.

Штучну ялинку купляти у продавців, які можуть надати сертифікат якості та відповідності дотримання державних стандартів. Пожежники наголошують, що краще брати товар, який має вогнестійке покриття. Ці дані завжди вказуються на пакуванні.

Електричні гірлянди, ілюмінація: як вберегтися від біди

Яскраві, різнокольорові вогники гірлянд – гарне доповнення новорічної ялинки, прикраса для стін, вікон кімнат. Тим паче, що зараз вибір форм, розмірів, режимів світіння, цінового діапазону задовольнить вимоги будь-якого вибагливого покупця. Але великий асортимент – це не гарантія безпеки. Не варто купляти гірлянди на стихійних ринках, хоч й ціна буде приємно низькою. Ці товари не мають сертифікатів якості. Частіше всього зібрані без дотримання будь-яких стандартів. Надійніше буде зробити покупку в спеціалізованому магазині, де всі гірлянди заводського виробництва з наявними сертифікатами відповідності.

При використанні, підключенні прикрас варто памятати про наступні правила безпеки:

 • провести перевірку цілісності електричного проводу, оцінити надійність ізоляції;
 • потужність лампочок гірлянди не повинна перевищувати 25 Вт, напруга – 12 В;
 • підключення до мережі проводити тільки штепсельними з’єднаннями;
 • якщо помічена будь-яка несправність гірлянди, нагріваються проводи або помічені іскри, потрібно як можна швидше відключити її від мережі;
 • важлива надійна фіксація гірлянд, будь-то ялинка чи стіна кімнати. Падіння від поштовху може стати причиною займання;
 • заборонено лишати дітей наодинці с електричними прикрасами. Дозволяти їм самостійно вмикати їх в мережу;
 • коли використовується електрична мережа без знижувального трансформатора допустимо прикрашати ялинку гірляндами, де йде послідовне ввімкнення лампочок напругою до 12 В.

Чим небезпечні легкозаймисті ялинкові прикраси, свічки  

Ялинкові прикраси низької якості збираються с дешевих легкозаймистих матеріалів. Будь-який найменший контакт з іскрою від бенгальських вогнів, свічок стане причиною займання.

Спеціалісти «Пожсервіс Закарпаття» попереджають, що використання для декорування приміщень, ялинки, пошиття маскарадних костюмів поролону, вати, марлі, паперу, целулоїдних іграшок, інших легкозаймистих матеріалів без додаткової обробки антипіренами підвищує ризик швидкого розповсюдження вогню у разі пожежі.

Заборонено використовувати воскові свічки в якості новорічних ялинкових прикрас. Тим паче залишати їх запаленими в кімнаті, де є маленькі діти чи домашні тварини. Не можна ставити свічки поруч з легкозаймистими предметами, речами. Кріпити тільки у свічники з негорючої сировини.   

Правила безпеки при використанні піротехнічних засобів

Вже стало звичкою, що зустріч Нового року супроводжується великим феєрверком, доповнюючи свято казковим ефектом, запальним настроєм. Пожежники, співробітники у сфері з надзвичайних ситуацій в цілях безпеки наполегливо рекомендують взагалі відмовитися від будь-якої піротехніки на свята. Але якщо так хочеться насолодитися красою феєрверків, то варто купувати лише ліцензовані вироби.

Загальні вимоги безпеки для побутових піротехнічних виробів чітко прописані в ДСТУ 4105-2002. Але, на жаль, не всі виробники та продавці піротехнічної продукції вважають за потрібне дотримуватись правил пожежної безпеки. Як наслідок, кожен рік саме використання неякісних феєрверків, бенгальських вогнів частіше всього стає причиною пожеж, травмування дорослих та дітей.

До основного переліку застережних заходів використання піротехнічних засобів варто віднести такі:

 • важливо не просто придбати товар с ліцензією, сертифікатом якості, а й чітко дотримуватися інструкції з використання, що вказав виробник;
 • запускати феєрверки, петарди в приміщеннях категорично заборонено. Тільки на вулиці. Забороняється підпалювати та поміщати в закриту місткість;
 • ні в якому разі не довіряйте запуск піротехнічних засобів дітям;
 • не залишайте дітей з сірниками, петардами, хлопавками в кімнаті самих;
 • коли засіб не спрацював необхідно ще почекати 5-10 хвилин. Заборонено нахилятися над підпаленим феєрверком;
 • заборонено тримати підпалену петарду в руках. Кидати петарди в людей чи домашніх тварин.

Якщо виявилося, що термін придатності придбаних піротехнічних засобів вийшов, їх слід помістити на декілька діб у воду, а потім утилізувати. Використання простроченої піротехніки – велика загроза здоров’ю, життю близьких, ризик виникнення пожежі.

Команда «Пожсервіс Закарпаття» завжди готова прийти на допомогу в підвищенні рівня безпеки приміщень, оснащуючи їх засобами протипожежного захисту. Краще завчасно підготуватися до свят, провести їх безпечно та з гарним настроєм, аніж потім ліквідувати небажані наслідки. 

Твітнути

Слідкуйте за нами