Пожежна безпека в Ужгороді, Мукачеві та Закарпатській області

Пожежна безпека в Ужгороді, Мукачеві та Закарпатській області
Захист від пожежі
Системи протипожежного захисту

Важко уявити життя без вогню, але не можна забувати, що він дуже підступний. Будь-яка необережна дія й нестримне полум'я швидко розгоряється, завдаючи величезної шкоди для людей, довкілля, матеріальних цінностей. Ризиків для виникнення пожежі існує багато, тому необхідно знати правила пожежної безпеки та дотримуватися їх. Радимо ознайомитися зі всією необхідною інформацією в даній статті. 

Наша компанія «Пожсервіс Закарпаття» забезпечує клієнтів необхідними системами для протипожежного захисту будівлі. Головна мета нашої діяльності – попередити можливість виникнення займання. Однак, жодне обладнання не в змозі передбачити пожежу, першочергову відповідальність за безпеку несе кожна людина. Тож варто знати, що викликає пожежу і як правильно поводитися, щоб цього не допустити. 

Яких правил варто дотримуватися, щоб уникнути пожежі?

Сучасний побут неможливо уявити без електроприладів. Надійні помічники полегшують життя, але також створюють ризики для безпеки в будівлі. Як діє людина, коли телевізор перестав працювати? Чомусь, першочергово виникає потреба ляснути його як слід. Однак такі методи виховання електроприлади зазвичай не розуміють, а крім того можуть реагувати небажаним способом. 

Щоб користування електроприладами було безпечним, варто дотримуватися таких правил:

 • Читайте інструкцію перед використанням;
 • Перевіряйте справність зв'язків комунікації. У разі пошкоджень зверніться до спеціалістів;
 • Уникайте вмикання декількох потужних приладів в одну розетку;
 • Не залишайте увімкнені електроприлади без нагляду, тим паче, якщо в будинку є діти та домашні тварини;
 • Вимикайте всі прилади, коли виходите з дому;
 • Ховайте проводи від джерел вогню, це вбереже їх від плавлення та загоряння;
 • Вимикайте всі прилади з розеток під час грози;
 • Не доводьте прилади до перегрівання;
 • Не торкайтеся оголених проводів та несправних розеток;
 • Не вмикайте в розетку несправні прилади.

Щоб електропроводи були в безпечному стані варто уникати таких дій:

 • Фарбувати проводи та шнури;
 • Розміщувати на них предмети;
 • Поєднувати проводи з антенами теле-, радіо- та інтернет-зв'язку, а також, допускати перетин з гіллям дерев та покрівлею; 
 • Вбивати цвяхи в стіну без розуміння де розміщується прихована ізоляція;
 • Проводити ремонт розеток та електропроводів без досвіду та знань.

В кожному домі є легкозаймисті та вибухонебезпечні речі та речовини. Лаки, фарби, косметичні засоби, мастильні суміші, розчинники, папір, меблі - не можна тримати близько до вогню. Сірники та запальнички краще не давати дітям, а також наглядати за ними під час користування електроприладами. 

Паління цигарок у приміщенні досить ризикована дія. Якщо іншого варіанту немає, то потурбуйтеся про те, щоб це не призвело до раптової пожежі. У жодному разі не паліть в ліжку, біля джерел вогню, електроприладів, горючих речовин і матеріалів. Не забувайте повністю гасити недопалки й лише після цього викидати в смітник. 

Багато провокацій для пожежі створюється під час свят. Свічки на торті, ліхтарики на ялинці та запальний салют можуть призвести до виникнення займання. Дуже важливо дотримуватися всіх інструкцій перед використанням цих предметів. Святкові свічки краще одразу задути. Перед розвішуванням ліхтариків перевірте їх справність та уникайте легкозаймистих іграшок для декору ялинки.  

Найбільше ризиків пожежі є взимку та восени, коли вмикається опалення і виникає потреба сушити речі в приміщенні. Не варто розвішувати одяг над конфорками та на нагрівальних електричних приладах. 

Якщо в приміщення відчувається запах газу, терміново перекрийте всі крани подачі, відкрийте вікна для провітрювання, виведіть людей з приміщення та викличте аварійну службу за номером «104». В жодному разі не можна використовувати електроприлади чи відкритий вогонь, якщо відбувся витік газу, бо це може призвести до вибуху. 

Варто пам'ятати правила поводження з відкритим вогнем на природі. Обов'язково потрібно гасити полум'я після себе. Забороняється кидати у вогнище шкідливі матеріали, що виділяють небезпечні хімічні елементи при високих температурах, легкозаймисті та вибухонебезпечні предмети. Щоб перешкодити розгорянню вогню від вітру, краще залити попіл водою. 

 

Що робити при виникненні пожежі?

Перш за все, спробувати не панікувати, а оперативно та впевнено діяти. Якщо сталося невелике загоряння, спробуйте погасити його за допомогою води, мокрої тканини, піску, землі або вогнегасника. При великому вогні, який розповсюджується, одразу викликайте рятувальну службу за номером «101». Чітко вкажіть своє прізвище, точну адресу, місце пожежі. До приїзду рятувальників спробуйте застосувати наявні способи пожежогасіння та обов'язково повідомте людей про необхідність евакуації. Якщо є можливість - закрийте вікна, двері та затуліть отвори, щоб кисень не потрапляв до місця пожежі. Щоб уникнути шкідливого впливу диму, прикрийте рот та ніс зволоженою хустинкою та дихайте крізь неї. Намагайтеся чим швидше покинути будівлю, не забуваючи зачиняти за собою двері. В жодному разі не використовуйте ліфти під час пожежі. Не можна ховатися від вогню під ліжком, ковдрою, в шафі. Якщо вогонь перешкоджає виходу з приміщення, спробуйте накинути мокре покривало на тіло і перпендикулярно вогню рухатися на зовні. Якщо це неможливо, дайте знати про себе голосними криками про допомогу.

 

Як захиститися від пожежі та її наслідків? 

Дотримуйтеся правил пожежної безпеки, ознайомте з ними жителів будинку та співробітників на підприємстві. Встановіть необхідну систему захисту, яка попередить про виникнення пожежі, забезпечить безпечне евакуювання та автоматично проведе необхідні дії для пожежогасіння.

«Пожсервіс Закарпаття» використовує сучасні методи для забезпечення захисту в будівлях різного типу. Дізнатися деталі Ви можете за телефоном, що вказаний на сайті, або завітати до нас в офіс в м. Ужгород або Мукачево. Ми турбуємось про Вашу безпеку!

 

Твітнути

Слідкуйте за нами