Наше підприємство має всі необхідні ліцензії на технічне обслуговування обладнання систем протипожежного захисту, видані урядовим органом у сфері державного нагляду з пожежної безпеки України.

Проектування — перший і вкрай важливий крок в процесі обладнання об'єкту пожежною сигналізацією.

Пожежна сигналізація - це комплекс технічних засобів в будівлях і спорудах, що виконують завдання оперативної ідентифікації вогнища загоряння або задимлення та оповіщення персоналу і аварійних служб.

Система оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей - комплекс технічних засобів та організаційних заходів, за допомогою яких забезпечується повідомлення людей, що перебувають у будинку, про виникнення пожежі, а також управління їх евакуацією.

Пожежна сигналізація

Як попередити пожежу на самому її початку та як зашкодити вогню швидко розповсюдитися? Як створити безпечне середовище для себе та оточуючих? Відповідь проста – потрібен прилад для сповіщення: пожежна сигналізація, щоб вчасно викликати пожежників, евакуювати людей та врятувати своє майно, або ж взагалі обійтися без жертв, збитків та паніки. 

На будь-якому підприємстві чи державній установі для попередження пожежі повинна бути встановлена пожежна сигналізація. Це невід’ємна частина системи пожежогасіння, яка першочергово сповістить Вас та оточуючих про можливу загрозу. Встановлення системи пожежної сигналізації – це запорука вашого порятунку в аварійних ситуаціях, спричинених займанням полум’я та задимлення. Вона швидко виявить елементи вогню і одразу передаватиме інформацію на пульт централізованого спостереження, або ж до пожежної частини. Бажано, щоб пожежна сигналізація працювала цілодобово. Оскільки, коли Вас немає на місці теж може трапитися пожежа. Причини для пожежі можуть бути дуже несподівані. Інколи це може бути банальне замикання проводки чи неуважність з електроприладами. Пожежна сигналізація допоможе зупинити початок пожежі та попередить майнові та травматичні збитки для Вашого бізнесу.

Важливо з самого початку звернутися до професіоналів, щоб правильно підібрати пожежну сигналізацію. Треба повністю оцінити приміщення, провести експертизу та проектування і лише тоді встановлювати системи сповіщення пожежі. Пожежі можуть провокуватися різними факторами, тому є конкретні види датчиків. Одні реагують на дим, інші на підвищення температури в приміщенні, ще є й такі, які реагують на перепад температури повітря, або ж на яскравість вогню. Якщо є потреба в комбінованому датчику – не проблема, такі існують, вони поєднують у собі декілька працюючих за різними принципами детекторів.

Компанія «Пожсервіс Закарпаття» пропонує хороший вибір пожежних сигналізацій, датчиків та систем сповіщення. Ось основні їх види та опис дії:

  • Димові (реагують безпосередньо на появу диму внаслідок горіння);
  • Теплові (характеризуються миттєвою реакцією на зміну температури в приміщенні, особливо на швидкість її підвищення);
  • Вогняні датчики (такий вид краще підійде для великих відкритих площ, де чітко видно яскравість спалаху. Саме електромагнітне випромінювання вогню впливає на реакцію датчика);
  • Газові датчики (контролюють потік газообміну на конкретному об’єкті, а саме на кількість вуглекислого та угарного газу; передбачають витік газу, який при найменшій іскрі може викликати вибухову реакцію).

Обирати сигналізатори вогню необхідно виходячи з індивідуальних особливостей об’єкта, що потребує протипожежної охорони. Потрібно оцінити масштаб приміщення та кількість ризиків, які можуть призвести до початку пожежі. Усі сигналізації поділяються на два типи – адресні та неадресні.

Неадресна пожежна сигналізація, більш бюджетний варіант, який користується немалим успіхом завдяки своїй невисокій ціні, але вони не можуть вловити чітке місце спалаху вогню, внаслідок чого вмикається вся система пожежогасіння. Це не завжди ефективно, та може потягнути за собою немалі збитки, так як основне джерело вогню могло бути не виявлене. Адресна пожежна сигналізація все частіше приходять на зміну неадресним сигналізаціям, бо вона чітко реагує на причину та місце початку пожежі і повністю відповідає своїй ціні. Адресна сигналізація набагато довше прослужить та є більш надійною.

Одними із основних моментів дії пожежної сигналізації є подання сигналу до системи, яка контролює доступ розблокування дверей, що ведуть до основного виходу, також відкриття всіх евакуаційних виходів з приміщення. Бажано проводити часті інструктажі з персоналом, учнями, співробітниками щодо пожежної безпеки та шляхів евакуації. Процес виходу з небезпечної зони має бути чітким, спокійним та виваженим. Обов’язково правильно скерувати натовп та уникнути паніки. Зазвичай, пожежні сигналізації одразу дають можливість зупинити вогонь, але евакуацію людей з приміщення все одно необхідно провести, нею краще не нехтувати, оскільки життя і безпека людей має бути на першому місці.

Отже, принципи дії пожежної сигналізації під час фіксування пожежі:

  • Вмикання системи сповіщення та керування системами евакуації;
  • Вимкнення кондиціонерів та вентиляції;
  • Керування ліфтами та ескалаторами (якщо такі присутні) і спрямування їх на перший поверх для швидшої евакуації;
  • Активація системи пожежогасіння.

Вітчизняні виробники не стоять на місці і їх продукція відповідає європейським стандартам EN54, постійно вдосконалюються. Вони виготовляють все надійніші та більш багатофункціональні пожежні сигналізації.

Компанія «Пожсервіс Закарпаття» займається підбором та встановленням пожежних сигналізацій, враховуючи Ваші потреби, та згідно з стандартами ДСТУ Х.Х:201Х, ухваленими законодавчими органами влади в Україні. Радимо звертатися до спеціалістів, аніж робити такі серйозні дії самотужки. Краще одразу добре та якісно, аніж потім понести збитки. Також, щоб законно встановлювати та проводити технічне обслуговування, необхідна спеціальна ліцензія.

Після встановлення професійно підібраної пожежної сигналізації, наша компанія завжди на зв’язку та готова проконсультувати і допомогти в подальшому контролі за роботою встановлених приладів. Будь-яка техніка потребує пильного нагляду, щоб бути впевненим в її справності та належному функціонуванні. Ми відповідаємо за компетентність наших працівників, якісний та швидкий сервіс, чітке виконання та дотримання норм, довготривалу роботу приладів та подальше їх обслуговування.

Ви також, можете завжди звернутися до нашого підприємства з будь-якими питаннями щодо пожежної безпеки та протипожежного захисту. Консультація - безкоштовна. Ми будемо раді Вам допомогти. Нам довіряють вже більше семи років і ми заслужили хорошу репутацію та чудові відгуки від задоволених клієнтів, що звертаються до нас і надалі. Не зволікайте та збережіть найцінніше!

Компанія «Пожсервіс Закарпаття» завжди до Ваших послуг та на охороні Вашого спокою і добробуту.

Довіряйте своє життя та майно тільки професіоналам!

Слідкуйте за нами