Системи протидимного захисту

Всі системи протипожежної автоматики існують для однієї мети - порятунок життя людей і максимальне зменшення матеріальних втрат у разі виникнення пожежі.

Однією з причин трагічних та незворотніх наслідків під час пожежі - є дим. При виникненні пожежі, дим дуже швидко поширюється за межі місця виникнення загоряння, викликаючи задуху і сильно знижуючи видимість в приміщеннях. Для обмеження поширення диму і створення умов безпечної евакуації людей, під час пожежі. і створюються системи протидимного захисту. працюють вони разом з протипожежними перешкодами (протипожежні двері, протипожежні ворота, протипожежні штори і т. п.).

Системи протидимного захисту включають в себе системи димовидалення та й системи підпору повітря


Вогнезатримуючі клапана.

Вогнезатримуючі клапани в Ужгороді, Мукачеві та Закарпатті


Вогнезатримуючі клапана запобігають поширенню диму по воздуховодам системи вентиляції, закриваючись при виникненні пожежі. Команду на «закриття» вогнезатримаючі клапана отримують від систем протипожежної диспетчеризації або від системи пожежної сигналізації. Деякі з них можуть закритися без команди від протипожежної диспетчеризації. Дані вогнезатримуючі клапана мають в приводах вбудований датчик температури. Тому при досягненні певної температури, ці клапана закриються самі. Також вогнезатримуючі клапана закриються і при відсутності чи зникненні електроживлення.

 

Системи димовидалення.

Системи димовидалення необхідні для видалення диму, при виникненні пожежі з шляхів евакуації людей, закритих паркінгів і т. п. (Перелік приміщень, які необхідно обладнати системами автоматичного димовидалення, детально розписаний в нормативних документах.
  

  Системи димовидалення діляться на:

Гравітаційні системи димовидалення.

Гравітаційні системи димовидалення в Ужгороді, Мукачеві та Закарпатській областіГравітаційні системи димовидалення називають ще системами димовидалення з природним спонуканням. До таких систем відносяться зенітні ліхтарі, фрамуги та інше.


 Принцип роботи гравітаційних систем димовидалення заснований на природних явищах. При виникненні пожежі, гарячий дим прагне вгору - спрацьовує пожежна сигналізація і дає команду на відкриття зенітного ліхтаря або фрамуги. Після відкриття стулок дим самостійно виходить з приміщення.

Гравітаційними системами димовидалення можуть обладнуватися одноповерхові будівлі (супермаркети, склади і т. п.), або верхній поверх багатоповерхових будівель.Незаперечним плюсом гравітаційних систем димовидалення є можливість використання їх в якості систем вентиляції. Відкриття на провітрювання і закриття зенітних ліхтарів може виконуватися, як в ручному режимі (з кнопок управління), так і в автоматичному режимі.

Також, в разі виготовлення зенітного ліхтаря з світлопрозорих матеріалів, у великих за площею приміщеннях забезпечується природне освітлення.

 

Примусові системи димовидалення.


Найпоширенішими є примусові системи димовидалення. Така система складається з вентиляторів димовидалення, мережі повітропроводів або шахт в які встановлені димоприймальні пристрої (клапана димовидалення).


Примусові системи димовидалення в Ужгороді, Мукачеві та Закарпатській області Примусові системи димовидалення в Ужгороді, Мукачеві та Закарпатській області

    


В примусових системах димовидалення можуть використовуватися радіальні, дахові та інші вентилятори, що мають можливість працювати при високих температурах. Обов'язковою вимогою до вентиляторів систем димовидалення є наявність спеціального сертифікату, що підтверджує можливість їх використання в системах димовидалення.

Системи димовидалення в Ужгороді, Мукачеві та Закарпатській області Шахти та повітропроводи системи димовидалення в Ужгороді, Мукачеві та Закарпатській області Клапана димовидалення в Ужгороді, Мукачеві та Закарпатській області

Для проходження диму для димовидалення, найчастіше використовуються шахти і повітропроводи. Для забезпечення нормативної вогнестійкості, шахти і повітропрооводи підлягають вогнезахисній обробці.

Димоприймальні пристрої (клапана димовидалення) встановлюються безпосередньо на або в шахти і повітроводи системи димовидалення.

Імпульсні системи димовидалення.

Імпульсна система димовидалення в Ужгороді, Мукачеві та Закарпатській області

Останнім часом для видалення диму із закритих паркінгів іноді застосовуються імпульсні системи димовидалення. Основною перевагою перед традиційною примусовою системою димовидалення є відсутність повітроводів.

Вентилятори використовуються для систем імпульсного димовидалення двохшвидкісні. На низькій швидкості дані вентилятори використовуються в якості системи вентиляції паркінгу, а на високій швидкості створюють потік повітря, що рухається до димоприймального пристрою.
Таким чином імпульсні вентилятори системи димовидалення дозволяють відмовитися від мережі повітропроводів великого перерізу і від вогнезахисної обробки цих повітропроводів.

    При роботі таких вентиляторів в режимі "Пожежа" (висока швидкість), в підстельовій частині приміщення виникає потік повітря великій швидкості, який спрямований до димоприймальних пристроїв. Так формується напрямок руху диму. Опуститися диму вниз не дає висока температура диму, яка може досягати 600⁰C.

Система підпору повітря.

Системи підпору повітря, як і системи димовидалення, працюють тільки при виникненні пожежі. Дані системи створюють надлишковий тиск повітря в ліфтових шахтах, сходових клітках, тамбур-шлюзах. Таким чином забезпечується нерозповсюдження диму і безпеку евакуації людей у ​​разі виникнення пожежі.

Системи протидимного захисту працюють тільки під час виникнення пожежі. При цьому включення цих систем в автоматичному режимі може відбуватися від не менше двох пожежних сповіщувачів, розташованих в одному приміщенні. Таким чином можливе помилкове спрацьовування одного пожежного сповіщувача, системи пожежної сигналізації, не приведе до включення системи протидимного захисту будівлі.

Системи протидимного захисту є складними системами, які вимагають складних розрахунків і взаємодіючими з іншими протипожежними системами будівлі. Характеристики систем протидимного захисту повинні відповідати нормативним документам. Для цього, при виконанні розрахунків системи протидимного захисту, враховуються конструктивні особливості будівлі та багато інших чинників, які впливають на кінцеві характеристики системи протидимного захисту.

Замовити системи протидимного захисту

Замовити та встановити оптимальне обладнання за найкращою ціною і на вигідних умовах можна на нашому підприємстві. Для отримання детальної інформації звертайтеся за телефонами, які вказані на сайті або залиште заявку на зворотний дзвінок, заповнивши спеціальну електронну форму. Ціна, оперативність і якість обслуговування Вас приємно здивують! Для постійних клієнтів передбачені знижки.

Приклади руйнівного впливу диму

Під час пожежі у житловому будинку загинув господар

Маленький хлопчик помер від отруєння чадним газом

Слідкуйте за нами